Komunikaty Inspektoratu Ochrony Roślin

Wiosna to czas kwitnienia roślin uprawnych i dzikorosnących oraz związanego z tym procesu zapylania przez pszczoły i inne owady. W praktyce rolniczej i ogrodniczej jest to okres intensywnych prac, w tym przeprowadzania przez mieszkańców miast i wsi wielu zabiegów związanych z ochroną roślin. Należy nadmienić, że stosowanie środków ochrony roślin z zachowaniem zasad bezpieczeństwa nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska. Wymaga jednak wiedzy, doświadczenia i ostrożności ze strony osób wykonujących te zabiegi.

W związku z powyższym publikujemy komunikaty „Chroniąc rośliny – pamiętajmy o pszczołach” oraz „Weryfikacja opryskiwaczy” opracowanych w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie.

Przestrzeganie zasad zawartych w załączonych komunikatach pozwoli rolnikom cieszyć się obfitymi plonami, zaś mieszkańcom regionu umożliwi korzystanie ze zdrowej żywności pozbawionej pozostałości środków ochrony roślin. Ponadto przyczyni się do zapewnienia rozwoju pszczelarstwa w naszym regionie oraz do zachowania bioróżnorodności istniejącej na Lubelszczyźnie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *